2022-08-14, sekmadienis, 11:46.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:53, leidžiasi 20:51, dienos ilgumas 14:58.

Vienišiausias Japonijos gyventojas

2017-09-28, paskelbė agroexpresas .lt
Vienišiausias Japonijos gyventojas

Naoto Matsumura yra Japonijos ūkininkas, gyvenantis Japonijos mieste Tomioka. Jis yra vienintelis žmogus, gyvenantis šiame mieste. Tomioka yra tik 9,5 km nuo „Fukushima-1“ atominės elektrinės.

 

Po niokojančio cunamio ir 2011 m. branduolinės krizės vyriausybė turėjo skubiai evakuoti mažą miestą. Naoto išvežė iš miesto savo tėvus, bet tada jis pradėjo nerimauti dėl paliktų gyvūnų. Nenorėdamas, kad jie badautų, jis šoktelėjo į pikapą ir grįžo į Tomioku – vieną iš labiausiai radioaktyviųjų zonų Japonijoje.

 

Kai jis sugrįžo, buvo sukrėstas – daugybė gyvūnų buvo palikta likimo valiai. Vyriausybė garantavo, kad artimiausioje ateityje žmonės galės grįžti į savo namus, todėl iš miesto besievakuojantys gyventojai tikėjo, kad gyvūnus be priežiūros palieka trumpam. Deja, taip neatsitiko. Naoto pagailo paliktų gyvūnų, tad jis ėmė jais rūpintis. Jis ėmė reguliariai važinėti aplink miestą ir palikinėti gyvūnams maisto ir vandens.

 

Tomioka gyveno daug ūkininkų. Iš miesto jie išvyko irgi likimo valiai palikę gyvulius, kurie neprižiūrimi ėmė Kristi vienas po kito. Viename ūkyje Naoto rado net 120 kritusių karvių. Pagaliau vyriausybė nusprendė likusius gyvūnus sunaikinti. Tačiau Naoto apsiėmė juos globoti. Jis pastatė patogų užtvarą 31 karvei. Be karvių jo ūkyje glaudžiasi katės, šuo, laukinės kiaulės ir netgi strutis.

 

Gyvenimas Tomioka mieste gana sudėtingas. Čia nėra elektros energijos, todėl Naoto priverstas naudoti elektros generatorius ir saulės baterijas.Pradžioje jis valgė užterštą maistą ir gėrė užterštą vandenį. Pamažu žiniasklaidos dėka jam pavyko atkreipti į save dėmesį, todėl dabar jis gauna humanitarinę pagalbą ir kartais keliauja į kaimyninį miestą nusipirkti maisto ir dujų.

 

Didžiausia problema – radiacija. Šiandien Tomioka yra palyginti saugi, tačiau Japonijoje Naoto gavo didžiausią radiacijos apšvitos lygį. Gydytojai teigia, kad Naoto nesusirgs dar 30 ar 40 metų, todėl jis nustojo nerimauti dėl vėžio ir daugiausia dėmesio dabar skiria gyvūnams. Jis nusprendė: „Bet kokiu atveju aš jau miręs, užtat galiu išgelbėti gyvenimą kažkam kitam".

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai