2022-06-30, ketvirtadienis, 07:29.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:10.

Šešiems „Maximos“ darbuotojoms skirtinguose Lietuvos miestuose diagnozuoti susirgimai COVID-19 infekcija

2020-11-02, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šešiems „Maximos“ darbuotojoms skirtinguose Lietuvos miestuose diagnozuoti susirgimai COVID-19 infekcija

Sekmadienį, lapkričio 1 dieną, nustatyti šeši nauji „Maximos“ darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija atvejai. Koronavirusu užsikrėtė darbuotojos Vilniuje, Šiauliuose, Marijampolėje ir Joniškyje. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose „Maxima“ parduotuvėse ir jų padaliniuose dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus. Parduotuvėse, kur dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, yra atlikta pilna dezinfekcija.

 


„Vis sparčiau šalyje plinkant COVID-19 infekcijai pastarosiomis savaitėmis daugiau susirgimų fiksuojame ir tarp „Maximos“ darbuotojų. Džiaugiamės, kad šeštadienį nesulaukėme nė vieno pranešimo apie patvirtintą COVID-19 atvejį. Deja, vakar koronavirusas nustatytas šešiems „Maximos“ darbuotojoms. Jos gydosi namuose. Darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 apsirgusiomis kolegėmis, saviizoliavosi. Parduotuvių ir kitų padalinių patalpos, kuriose dirbo koronavirusu užsikrėtusios darbuotojos, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir imamės visų rekomenduojamų prevencinių veiksmų, kurie padėtų išvengti COVID-19 susirgimų plitimo“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.


Maisto gamybos cecho, esančio Vilniuje, dar trims darbuotojoms yra nustatytas užsikrėtimas koronavirusu. Kadangi šiame „Maximos“ padalinyje yra nustatyta ir daugiau COVID-19 susirgimo atvejų, todėl darbuotojai profilaktiškai tiriasi dėl COVID-19 ir dirba tik tie, kurie yra gavę neigiamus koronaviruso testo rezultatus. Dauguma darbuotojų jau yra išsityrę ir jiems nebuvo nustatytas užsikrėtimas COVID-19 infekcija. Epidemiologinės diagnostikos metu identifikuotos keturios darbuotojos, kurios galima kontaktavo su koronavirusu užsikrėtusiomis kolegėmis, tačiau jos jau iš anksčiau yra saviizoliavęsi.


Koronavirusu užsikrėtusi „Maxima X“ parduotuvės, esančios Šiauliuose, Aido g. 18А, darbuotoja savo darbo vietoje paskutinįsyk lankėsi daugiau nei prieš savaitę, spalio 21 dieną. Dėl COVID-19 ji tyrėsi spalio 30 dieną. Artimų kontaktų nei su klientais, nei kitais kolegomis ji neturėjo.


Marijampolėje maisto gamybos ceche COVID-19 susirgusi darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje buvo praėjusią savaitę – spalio 24 dieną. Jai COVID-19 testas atliktas spalio 31 dieną. Kolegė, kuri galimai kontaktavo su užsikrėtusiąja COVID-19, saviizoliavosi.


Taip pat COVID-19 infekcija nustatyta dar vienai darbuotojai Joniškyje, kur fiksuojama ir daugiau susirgimų. Joniškyje esančios „Maxima XX“ parduotuvėje, Upytės g. 19, nuo praėjusios savaitės yra įvestos papildomos COVID-19 plitimo užkardymo priemonės. Parduotuvės darbo laikas yra sutrumpintas, griežčiau ribojamas pirkėjų srautas. Visi darbuotojai yra profilaktiškai išsityrę dėl COVID-19 ir dirba bei klientus aptarnauja tik tie darbuotojai, kurie yra gavę neigiamus COVID-19 testo rezultatus. Šioje parduotuvėje, siekiant mažinti pirkėjų srautus, laikinai nėra teikiamos komunalinių mokesčių priėmimo bei bilietų pardavimo paslaugos.


„Maxima“ parduotuvės ir kitos patalpos, kuriose dirbo COVID-19 susirgęs darbuotojai, yra pilnai dezinfekuotos. „Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Taip pat skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E.Dapkienė.


Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.


Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę. Nemokamai apsauginės veido kaukės bus dalinamos iki lapkričio 11 dienos.


Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios susirgimai COVID-19 infekcija yra diagnozuoti 68 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 25 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 1081 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojas. Šiuo metu 56 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai