2022-09-26, pirmadienis, 23:01.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:12, leidžiasi 19:05, dienos ilgumas 11:53.

Raimondas Šimaitis: Vaikai - Soc. ministro priešai?

2020-07-02, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Raimondas Šimaitis: Vaikai - Soc. ministro priešai?

Lietuvos respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nusprendė nubausti visus, turinčius, ar ketinančius susilaukti vaikų.

 

Spaudoje pasirodė straipsniai apie tai, kaip paskatinti tėčius įsitraukti į vaikų priežiūrą ir pasiūlytos 2 alternatyvos, kaip siūloma keisti vaiko priežiūros atostogų tvarką.

 

Kažkur giliai „epilietis.lrv.lt“, imituojant demokratiją, paskelbta apklausa piliečiams:

http://epilietis.lrv.lt/…/kaip-paskatinti-tecius-isitraukti…

 

Lietuvoje ir taip mažėja gyventojų, bet nepaisant to, nuolat bloginamos vaikų priežiūros „atostogų“ sąlygos. Nežinau kodėl tai vadinama atostogomis ir koks modernus, vaikų neturintis žmogus, sugalvojo tokį pavadinimą, nes visi turintys vaikų žino kad tai darbas 24valandas per parą, be išeiginių, be atostogų, be kūdikio maitintojų budėjimų grafiko kas 4parą, kaip tai daroma tarnybose budinčiose visą parą.


Nepaisant to, jog mamos, pagimdydamos ir augindamos būsimus mokesčių mokėtojus „uždirba“ gerokai mažiau, nei dirbdamos darbe nuo 8 iki 17val. Jos dar ir dirba neapmokamus viršvalandžius, o po viso to jos nubaudžiamos mažesniu „atlyginimu“. Tikriausiai ūgtelėjęs vaikutis sunaudoja mažiau sauskelnių, jam reikia mažiau rūbelių, pradeda valgyti ne tik iš krūties. O mama? Mamai po gimdymo reikia gražinti buvusias formas, todėl ji irgi mažiau valgys.

 

Ponai ministerijos klerkai, kur dėti 18mėnesių vaiką, jei nėra ugdymo įstaigų? Vienam iš tėvų išeiti iš darbo, kadangi seneliai irgi dirba?


Kodėl Lietuvoje iš pradžių daroma, o tik paskui žiūrima kas darosi po to „pridarymo“? O gal vieną kartą, mūsų, įvairių sričių „profesionalai“ galėtų nustoti išradinėti dviratį ir paprasčiausiai pažiūrėti kaip gyvena ir kaip įstatymus priima kitos valstybės? Pavyzdžiui, Danija, kurioje įstatymas nepriimamas, jei po ilgų analizių ir tyrimų, nustatoma jog po kažkiek metų, tai turės neigiamą poveikį.

 

Įvairioms politinėms jėgoms nuolat šūkaujant „mažinsime emigraciją, skatinsime gimstamumą“, realybėje daroma priešingai: skatinama emigraciją ir mažinamas gimstamumas.

 

-Ką gero gali padaryti Lietuvai ir lietuviams politikas, ar jų grupė, jei daugelis tų, Lietuvos rinkėjus atstovaujančių asmenų, per savo gyvenimą savarankiškai nėra uždirbę nei vieno euro, o tik „dirbo“ biudžetinėse įstaigose? Kaip jie dar pagerins piliečių gyvenimą, patys būdami „asocialūs“ asmenys, kuriuos išleidus iš Seimo į laisvą darbo rinką, nieko nesugeba, tik įsitrinti į kokią, jei ne specialiai jiems sukurtą, tai bent jau draugų ar partijos narių valdomą biudžetinę įstaigą? Neretas Seimo narys, ar ministerijos darbuotojas, „uždirbantys“ ne tik atlyginimą bet ir įvairius priedus prie jo, jau senokai praradę realybės jausmą, gyvena tarsi kitoje tikrovėje, tarsi kokia Marija Antuanetė, kuri prieš nukirsdinimą nusistebėjo: „Ar mano žmonės neturi duonos? Tada leiskite jiems valgyti pyragus“

 

- O gal reikėtų viešai nukirsdinti keletą seimūnų, kad likusieji atsipeikėtų? Juokauju.

 

Jei Lietuvos respublikos seimas, bei jam pavaldžios ministerijos, daro tik tai, ką liepia Europos Sąjungos direktyvos, tai gal reikėtų paleisti visas tas ministerijas ir Seimą? Kam reikalingas toks išpūstas valstybės aparatas, jei jis tik pritaiko direktyvas, nuleistas iš viršaus? Užtektų keliolikos administratorių perrašyti direktyvoms.

 

Buvo labai gera tvarka, vaiko tėtis galėdavo pasiimti tėvystės atostogų, šeimos pajamos neypatingai nukentėdavo gimus vaikui, kam reikėjo ją keisti?


O juk mes, šeimos, gimdome ir auginame Lietuvos gyventojus, būsimus mokesčių mokėtojus, be kurių, Lietuva tik teritorinis vienetas. O gal to ir siekiama, palikti tik teritoriją?

 

Jei Lietuvos respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai vadovautų žmogus, turintis nors kiek praktinės vadybos pagrindų, ar bent jau kritinio mąstymo, tai jis ar ji, klerkams užsimojusiems vėl kažką pakeisti, pamojuotų ta pačia, jų siūloma direktyva palei nosį:

 

„Valstybės narės savo įstatymus per trejus metus turės pritaikyti prie direktyvos, tačiau šalys, kuriose jau galioja geresnės sąlygos, negalės pabloginti padėties gyventojams, pasiremdamos šiuo dokumentu.“

 

Ar tai iš esmės, nėra esamos padėties bloginimas gyventojams? Kokie dar svarstymai?

 

Man tai kas, aš gyvenu gerai, sotus ir beveik viskuo patenkintas, valgau sau ledus ir vargo nematau. Bet juk tūkstančiai jaunų šeimų, gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo...

 

Raimondas Šimaitis
Tėvas, mokesčių mokėtojas. Ne politikas.

Contact form

Šios dienos vardadieniai