2022-06-30, ketvirtadienis, 07:29.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:10.

Prezidentė Gasčiūnuose ragino keisti save ir šalia esantį

2017-08-19, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Prezidentė Gasčiūnuose ragino keisti save ir šalia esantį

Vakar  Gasčiūnai atkreipė į save visos Lietuvos dėmesį  – čia vyko Nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių vykdomo projekto „Įkvėpk“ baigiamasis renginys, į kurį suvažiavo ne tik dešimties projekte dalyvavusių savivaldybių atstovai, bet atvyko ir projekto „Už saugią Lietuvą“ iniciatorė  LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Lietuvoje vien pernai užregistruota daugiau nei 66 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, tokių pranešimų kasmet vis daugėja. Nuo smurto kenčia kas trečia Lietuvos moteris. Pasak Prezidentės, labai svarbu būti neabejingiems ir pamatyti žmogų, kuriam reikia pagalbos.  Lietuviškas darbštumas ir užsispyrimas, šalies vadovės teigimu, gali suteikti neįtikėtinų pokyčių. Todėl svarbiausia pasitikėti savimi ir pasiryžti keisti ne tik save, bet ir šalia esantį.

 

Į renginį suvažiavusias šeimas įvairių institucijų atstovai mokė, kaip atpažinti smurtą, konsultavo, kur kreiptis tokiais ekstramaliais atvejais. Diskusiją vedė etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, mintimis pasidalino Vilniaus krizių centro direktorė Nijolė Dirsienė, verslo moterų tinklo vadovė Gražina Garuolienė, televizijos laidos „Kviesk daktarą“ vedėjas gydytojas Alvydas Unikauskas, dvi moterys iš Vilniaus, pačios išgyvenusios smurto problemą,  nelinksmą  patirtį paviešino gasčiūnietė Rita Juozapavičienė.   

 

Renginio dalyviams koncertavo Joniškio rajono meno kolektyvai, atlikėjas Jurgis Didžiulis, buvo pristatyta kinologų, ugniagesių, savanorių karių programa. Netrūko edukacijų, žaidimų, ir kitų užsiėmimų vaikams.  

 

Vienas iš projekto „Įkvėpk“ iniciatorių gasčiūnietis  LRT RADIJO žurnalistas E. Kubilius įsitikinęs, kad Gasčiūnų kaimas – vienas geriausių pavyzdžių, jog kaimas Lietuvoje nėra miręs. „Gasčiūnai – labai geras pavyzdys, kaip per dešimtmetį po kolūkio žlugimo apgriautas kaimas atsistojo. Labai gerai atsimenu, kaip kaimas atrodė prieš dvylika metų: buvo niekuo neišsiskiriantis. Šiandien Gasčiūnai spindi, demonstruoja, kad nemadinga su „bambaliu“ sėdėti ir gerti. Gasčiūnai yra tas kaimas, kur gera atvažiuoti. Čia atvažiavę žmonės nustemba: kaip šalies šiaurėje gali būti toks tvarkingas, šviesių žmonių pilnas kaimas“, – tikina jis.

 

Gasčiūnų kaimo bendruomenės veikla pasidžiaugė ir šalies Prezidentė. Jos teigimu, Gasčiūnai yra vienas geriausių pavyzdžių, kaip tvarkomasi su socialinėmis problemomis. Tai – nedidelis kaimas, kuriame – 300 gyventojų, bet turintis net du teatrus, amatų centrą, vaikams organizuojantis stovyklas ir bendruomenines šventes švenčiantis kartu. „Taigi užbaigti visos vasaros projektą – tai tikrai puiki ir tinkama vieta“, – sakė Prezidentė.

 

Kazimieras Šatas

Gasčiūnų kaimo bendruomenės nuotr.

Projekto „Įkvėpk“ video

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai