2021-12-05, sekmadienis, 03:49.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:24, leidžiasi 15:52, dienos ilgumas 7:27.

Pas joniškiečius – nelegalūs ginklai ir šaudmenys

2020-09-01, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Pas joniškiečius – nelegalūs ginklai ir šaudmenys

Joniškio rajono policijos komisariate per savaitę pradėti net trys ikiteisminiai tyrimai, susiję su neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

 

Vieno joniškiečio namuose kratos metu pareigūnai rado ir paėmė nelegaliai laikomą, kaip įtariama, savadarbį pistoletą bei 83 šovinius. Kito Joniškio rajono gyventojo namuose buvo rastas šautuvas ir 13 įvairaus kalibro šovinių, kurie taip pat paimti.

 

Prie vairo policijos pareigūnai pričiupo ir neblaivų Joniškio rajono gyventoją, kuris „Renault“ markės automobilyje vežėsi revolverį „Compact G“, teleskopinę lazdą ir 26 šovinius.

 

Žinant apie nelegaliai laikomus ar rastus ginklus ir šaudmenis, būtina pranešti policijai.

 

Pareigūnai primena, kad visi šaunamieji ginklai, nepriklausomai nuo to, kada jie pagaminti, privalo būti registruoti policijoje. Be to, įsigyti ir laikyti galima tik legaliai, savo vardu registruotiems ginklams tinkančių šaudmenų.

 

Jei namuose yra ginklas, o leidimo jam neturite arba žinote apie nelegaliai laikomus ginklus, būtina kreiptis į policiją. Neteisėtai laikomą ginklą reikia atiduoti arba įteisinti įstatymų nustatyta tvarka.

 

Atsitinka ir taip, kad ginklai, jų dalys, šaudmenys randami užkišti kažkur senose sodybose, randami atliekant remonto darbus. Kartais jų randama ir viešose vietose, pavyzdžiui, miške, pievose ar kasant žemę. Tokiu atveju policijos pareigūnai primygtinai prašo radinių neliesti, nesinešti namo ir nedelsiant kviesti policiją bendruoju pagalbos telefonu 112. Rasti šaunamieji ginklai, šaudmenys ar sprogmenys gali kelti pavojų žmogaus sveikatai ar gyvybei.

 

Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

 

Šiaulių AVPK inf.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai