2022-09-26, pirmadienis, 22:27.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:12, leidžiasi 19:05, dienos ilgumas 11:53.

Pakruojo dvare atsidaro grupinė šiuolaikinės skulptūros kūrėjų paroda „Būvis“

2020-09-29, Agnė Mackevičiūtė
Pakruojo dvare atsidaro grupinė šiuolaikinės skulptūros kūrėjų paroda „Būvis“

Rugsėjo 30 d. 18 val. galerija (AV17) ir Pakruojo dvaras kviečia į grupinės šiuolaikinės skulptūros kūrėjų parodos „Būvis“ atidarymą Pakruojo dvaro parke.

 

Pristatomoje parodoje savo naujausius skulptūrinius objektus eksponuos dešimt Lietuvoje puikiai žinomų skulptorių: Gediminas Akstinas, Danas Aleksa, Jonas Aničas, Nerijus Erminas, Tauras Kensminas, Petras Mazūras, Rimantas Milkintas, Rafal Piesliak, Mykolas Sauka ir Marija Šnipaitė. Pristatomi autoriai atstovauja skirtingas kartas, keli jų – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, kiti – Lietuvos meno scenoje jau įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai, o juos visus vienija konceptuali, naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba. Kultūros paveldo teritorijoje eksponuojama šiuolaikinės skulptūros paroda ne tik leis susipažinti su skulptūrinio objekto įvairove, bet ir kurs netikėtą ryšį su istoriją puoselėjančia vieta bei suteiks galimybę pažvelgti į dvarą ir jo teritoriją kitu kampu.

 

Pristatomi menininkų darbai atlikti skirtingomis, kiekvienam autoriui būdingomis skulptūros kūrimo technikomis, tačiau jie visi savaip reflektuoja šiandienos realybę, bei joje vyraujančias nerimastingas nuotaikas. Besikeičiančios visuomenės normos skatina tradicijų narpliojimą ir kvestionavimą, o nuolat lydinti nežinomybė bei bandymai prisitaikyti prie naujos tvarkos sukuria įtampos ir trapumo jausenas. Ši paroda atspindi pasaulį kaip vietą, kurioje žmogaus įpročiai ir pozicija tampa neaiškūs, o santykį su tokia vieta tenka vis permąstyti iš naujo.

 

Parodą organizuojanti (AV17) galerija įsikūrusi Totorių g. Vilniuje, yra devintus metus aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną.Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.

 

Paroda Pakruojo dvaro parke veiks iki spalio 26 d.

 

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba

Contact form

Šios dienos vardadieniai