2022-09-26, pirmadienis, 21:56.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:12, leidžiasi 19:05, dienos ilgumas 11:53.

Numatomi pokyčiai Joniškio miesto stadione atvers naujas galimybes sportuojantiems

2020-08-31, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Numatomi pokyčiai Joniškio miesto stadione atvers naujas galimybes sportuojantiems

Joniškio rajono savivaldybės teikta projekto „Joniškio miesto stadiono sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams” paraiška įveikė konkursinę atranką, tad šių metų rugpjūčio 28 d. pasirašyta projekto finansavimo sutartis.

 

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja švietimo, mokslo ir sporto ministerija, švietimo mainų paramos fondas ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra. Fondo parama siekia iki 450 000 Eur. su PVM., likusi suma bus finansuojama Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

 

Projektą įgyvendins Joniškio rajono savivaldybės administracija, kartu su partneriais: Joniškio sporto centru, Joniškio „Saulės“ pagrindine mokykla ir Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Šiais metais numatoma parengti visą, statybos darbams būtiną techninę dokumentaciją, o ateinančiais metais pradėti stadiono atnaujinimo darbus.

 

Projektu numatoma sutvarkyti ir įrengti šiuos sporto aikštynus: futbolo aikštė, dirbtinės dangos bėgimo takai, dirbtinės dangos krepšinio aikštelė, dirbtinės dangos lauko teniso aikštelės (dvi aikštelės, skirtingo tipo dangomis), dirbtinės dangos universali sporto aikštelė (rankinis, tinklinis, mažasis futbolas).

 

Taip pat numatoma įrengti žiūrovų tribūnas (esamų vietoje), sutvarkyti prie tribūnų esančią pakylą, įrengti lengvosios atletikos sektorius (šuolio į tolį, šuolio į aukštį, rutulio stūmimo, ieties metimo, disko metimo), dirbtinės dangos aikštyną mankštai (su treniruokliais), suoliukus, šiukšliadėžės, apšvietimą ir kt..

 

Projektu sprendžiamos aktualios problemos – prastėjantys gyventojų sveikatos rodikliai, pasyvumas fizinio aktyvumo veiklose. Dalinai tai susiję su sporto infrastruktūros būkle, paslaugų kokybe ir prieinamumu. Tikimasi, kad atnaujinta ir išplėtota sporto infrastruktūra paskatins gyventojus būti fiziškai aktyvesniais, rūpintis savo sveikata, naudotis teikiamomis sporto ir sveikatingumo paslaugomis. Svarbu rūpintis jaunimo užimtumu, skatinti rinktis sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą, atsisakant žalingų įpročių ar pagundų daryti nusikalstamas veikas. Papildomas dėmesys bus skiriamas ir negalią turinčių žmonių fiziniam aktyvumui puoselėti. 

 

Sporto bazė šiuo metu prieinama visiems, nuolat ir nemokamai. Šios sąlygos nesikeis ir užbaigus projektą. Svarbus sinergijos efektas: šalia sporto bazės yra „Sidabros“ poilsio zona. Natūrali gamtinė vietovė su paplūdimiu, tinklinio aikštelėmis, takeliais, vandens telkiniu ir miškeliais yra gyventojų traukos objektas. Čia gyventojai gali aktyviai pailsėti, pasimėgauti vandens pramogomis, pasivaikščioti ar pabėgioti, dalyvauti renginiuose, varžybose. Sutvarkytas stadionas prisidės prie visos zonos konversijos į kompleksišką ir universalią erdvę, skirtą sportui, mankštai, poilsiui.

 

Planuojamas poveikis: sudarytos sąlygos sportuoti ir mankštintis saugiai, organizuotai ar savarankiškai. Gyventojai turės galimybę pasirinkti kurią sporto šaką propaguoti, sportuoti komandinę ar individualią sporto šaką. Sudarytos sąlygos dalyvauti edukacinėse veiklose, gilinti žinias apie sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo naudą, žalingų įpročių žalą ir pan.

 

Atnaujintoje sporto bazėje galės būti organizuojamos bent 8 skirtingų sporto šakų fizinio aktyvumo pratybos ir treniruotės (futbolas, lengvoji atletika, žolės riedulys, krepšinis, tinklinis, lauko tenisas, gimnastika, aerobika ir kt.). Taip pat vykdomos tokios  masinio judumo veiklos kaip šokiai, šiaurietiškas ėjimas ir pan. Sutvarkyta erdvė sudarys sąlygas planuoti ir kitas veiklas, tokias kaip vasaros kino teatras ir pan.

 

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į Joniškio rajono savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vyriausiąjį specialistą Artūrą Pališkevičių, Tel. 8 612 95520, el. p. arturas.paliskevicius@joniskis.lt.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Contact form

Šios dienos vardadieniai