2022-06-30, ketvirtadienis, 06:21.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:10.

Multimedijos pasakojimas: atgaivintose sinagogose verda naujas gyvenimas

2017-11-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Multimedijos pasakojimas: atgaivintose sinagogose verda naujas gyvenimas

Pakruojis ir Joniškis turi naujas erdves įvairiausiems renginiams. Tai atgaivintas žydų tautos paveldas – sinagogos. Pakruojyje jau beveik pusmetį veikia unikali mūsų šalyje medinė sinagoga, o Joniškyje – dvi mūrinės – raudonoji ir baltoji. Dabar mums tai ne tik architektūrinė vertybė, bet ir nauja kultūrinė erdvė. Taip pat –  priminimas apie mūsų žmones – čia gyvenusią žydų bendruomenę.

 

Joniškis šiandien taip pat turi kuo didžiuotis. Šiame mieste, pasislėpusios už prekybinio pastato, stūkso Raudonoji ir Baltoji sinagogos. 1970 metais jos paskelbtos kultūros paveldu, tačiau ir po to dar ilgai čia buvo ūkinės paskirties patalpos, sporto salė.

 

Apie restauravimą pradėta kalbėti tik 2007-aisiais, kai įgriuvo rytinis Raudonosios sinagogos fasadas. Šiandien abi sinagogos tiesiog švyti ir išorėje, ir viduje. Kaip ir Pakruojo sinagoga, taip ir Joniškio sinagogų kompleksas atgimė dėka iniciatyvios savivaldybės, EEE paramos ir Lietuvos biudžeto lėšų.

 

Pasakojimą apie sinagogas galima pamatyti čia.

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

 

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

STATYBINĖS  MEDŽIAGOS  SU  PRISTATYMU  Į  NAMUS

 

    

 

 

UAB „ASIMESTA“ parduoda statybines medžiagas: PAROC akmens vatą, ROCKWOOL, KNAUF, ISOVER mineralinę vatą, gipso kartono plokštes, OSB plokštes, metalo profilius, polistirolo plokštes ir kt. Atveža. Tel. 8614 44403

 


REKLAMA


 

STATYBOS IR REKONSTRUKCIJOS DARBAI

 

 

 

 

Metalinių angarų statyba, metalo konstrukcijų smėliavimas, dažymas, sandwich panelių montavimas, pamatų liejimas, fermų betonavimas, skreperių betonavimas, stogų dengimas, skardinimas. Darbus atliekame visoje Lietuvoje. Andrius. Tel. 8 608 49352.

 


REKLAMA


 

Joniškieti, taip paprasta dar nebuvo!

 

 

Turi savo verslą ar galvoji apie jį? – pradėk nuo idėjos ir spaudos darbų, nes dabar užsakyti kokybiškas vizitines korteles ar skrajutes gali tiesiog internetu. 

 

 

3 lengvi žingsniai iki spaudos užsakymo:

 

1.       Eik į e-spaustuvę www.klik.lt

2.       Pasirink reikiamo gaminio parametrus

3.       Įsikelk savo maketą, užsakyk ir lauk savo siuntinio!

 

Neturi maketo? Nesijaudink. Viską rasi čia. E-spaustuvės dizaineriai pasirūpino lengvai pritaikomais ir profesionaliais dizaino šablonais tavo verslui.

 

E-spaustuvėje KLIK viskas paprasta, o jei turėsi klausimų, visada pagelbėsime telefonu: 8 37 333 000 arba el. paštu info@klik.lt

 

 

Išbandyk: www.klik.lt

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai