2022-08-14, sekmadienis, 13:37.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:53, leidžiasi 20:51, dienos ilgumas 14:58.

Moliūgai su Frankenšteino veidu

2017-11-01, paskelbė agroexpresas .lt
Moliūgai su Frankenšteino veidu

Britų moliūgų ūkis prieš šių metų Helovinošventę išaugino gąsdinančios formos moliūgų, panašių į monstro Frankenšteino galvą. Neabejojama, kad pirkėjai greitai išpirks visas 250 ypatingos formos daržoves, nes Helovinas Jungtinėje Karalystėje yra masinė šventė.

 

Spadlinge veikianti „Lincolnshire Field Products" ferma 115 ha sklype augina maždaug 1 mln. moliūgų mažmeninei prekybai Jungtinėje Karalystėje. Augintojai pirmą kartą nutarė paeksperimentuoti su gąsdinančių formų daržovėmis, rašo „Farmers Weekly". Moliūgai neįtikėtinai tiksliai atkartoja visus britų rašytojos Mary Shelley sukurto monstro bruožus - aukštą kaktą, plaukų linijas, nudribusius skruostus ir vampyrišką išraišką.  M. Shelley (1797 - 1851) siaubo romane pasakojama apie tai, kaip jaunas mokslininkas Viktoras Frankenšteinas iš lavonų dalių sukuria gyvą būtybę.

 

 

JAV ir Jungtinėje Karalystėje prieš Heloviną galima įsigyti ir neįprastų moliūgų Ūkininkai ypatingus moliūgus, pavadintus „Pumpkin-stein" (pumpkin angliškai reiškia moliūgas), išaugino „Morrisons" prekybos centro užsakymu. Ūkis įsigijo keletą formų ir „pagamino" apie 250 kraupios išvaizdos moliūgų.

 

 

Neįprastos formą moliūgai užauginami ankstyvojoje augimo stadijoje ant jų uždedant specialią formą. Tada jie maždaug per penkias savaites užauga ir įgauna neįprastą formą. Jungtinėje Karalystėje Helovinas mažmenininkams po Kalėdų ir Velykų yra trečias pagal svarbą prekybos laikotarpis.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai