2022-09-26, pirmadienis, 21:07.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:12, leidžiasi 19:05, dienos ilgumas 11:53.

Minime Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienas: tiesioginės transliacijos per LRT

2020-06-12, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Minime Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienas: tiesioginės transliacijos per LRT

Birželio 14-oji ir 15-oji Lietuvoje – Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienos. Prieš 79 metus, 1941-aisiais, Sovietų Sąjunga pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą. Skaičiuojama, kad per visą sovietų represijų laikotarpį nukentėjo daugiau kaip 300 tūkst. Lietuvos žmonių. Didžioji dalis tremtinių ir politinių kalinių į namus nesugrįžo.

 

Prisimenant šias tragiškas netektis ir pasipriešinimą bei pagerbiant nuketėjusiųjų nuo represijų atminimą vyks atminimo renginiai, kuriuos transliuos LRT. Nukentėjusiųjų atminimas bus pagerbtas ir simboline akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok", kurios metu viešai skaitomi represuotųjų vardai. Šia projekto „Misija Sibiras" penktus metus rengiama akcija siekiama išsaugoti tūkstančių tremtinių ir politinių kalinių atminimą. Akcijoje kviečiami dalyvauti visi norintieji tiek Lietuvoje, tiek užsienyje – ji šiemet vyks virtualiai, platformoje www.birzelio14.lt. Skaitymai prasidės birželio 14 d. 13 val. ir truks per naktį.

 

LRT.lt portalas kartu su projekto „Misija Sibiras" komanda rengia ir straipsnių ciklą apie tremties istoriją – interviu su tremtiniais ir tremtyje gimusiais asmenimis, tremtinių artimaisiais, taip pat istorikais.

 

Radijo programa LRT KLASIKA, minėdama Gedulo ir vilties dieną, birželio 14 d. transliuos istorinį Giuseppe Verdi kūrinio „Requiem" įrašą iš 1981 m. Miunchene vykusio koncerto.

 

Birželio 14 d., sekmadienis

 

10.00 val. šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Tiesioginė transliacija per LRT TELEVIZIJĄ, LRT KLASIKĄ ir LRT.lt portale.

 

11.55 val. Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje. Tiesioginė transliacija per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir LRT.lt portale.

 

12.00 val. LRT KLASIKA transliuos istorinį Giuseppe Verdi įrašą iš 1981 m. koncerto Miunchene. „Requiem" atlieka Jessye Norman (sopranas), Agnes Baltsa (mecosopranas), José Carreras (tenoras), Evgeny Nesterenko (bosas). Bavarijos radijo chorui ir simfoniniam orkestrui diriguoja Riccardo Muti.

 

12.20 val. Okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimas prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje Vilniuje. Tiesioginė transliacija per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir LRT.lt portale.

 

12.30 val. Istorinės atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok" šalia Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Vilniuje. Tiesioginė transliacija per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir LRT.lt portale.

 

Birželio 16 d., antradienis

 

10.00 val. Minėjimas, skirtas Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti, Seimo posėdžių salėje. Tiesioginė transliacija per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir LRT.lt portale.

Contact form

Šios dienos vardadieniai