2022-08-14, sekmadienis, 12:26.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:53, leidžiasi 20:51, dienos ilgumas 14:58.

Latvijos milijonierius išpirko 3 tūkst. ha miško ir pastatė „Saulės miestą“!

2018-06-10, paskelbė agroexpresas .lt
Latvijos milijonierius išpirko 3 tūkst. ha miško ir pastatė „Saulės miestą“!

Latvijos milijonierius Aivaras Zvirbulis  Cesio apylinkėse realizavo fantastinį projektą. Kalvotoje vietovėje nupirkęs 3 tūkst. ha miško  jis pastatė „Saulės miestą“, kuriame veikia ypatingos taisyklės ir kur žmonės laikosi visiškai kitokio gyvenimo būdo.

 

Visi namai, o jų net 300, čia pastatyti iš ekologiškų medžiagų. Kiekvienas namas turi ne mažesnį kaip 0,4 ha dydžio sklypą. Kiekviename sklype – nedidelis ežeras ir miškas. Didžiausių sklypų plotai siekia 1,3 ha.

 

Visuose namuose   įvesta elektra ir centrinė kanalizacija, kurią nutiesė speciali technika po pušų ir eglių šaknimis, veikia greitaeigis internetas.

 

Namų apšildymui naudojama geoterminė žemės šiluma, kurią iš 90-100 m gylio grežinių pumpuoja siurblys. Šios šilumos pakanka namų apšildymui ir karšto vandens palaikymui vandentiekyje. Ir tik šalčiausiomis žiemos dienomis papildomai šilumai gauti įkuriami židiniai. Kiekvienas namas turi po židinį.

 

Pro langą nepamatysi kaimyno namo. Kalvotas reljefas ir protingas statybviečių išplanavimas  leido beveik šimtu procentų pasiekti tokį rezultatą. Miestelyje draudžiamos tvoros. Tai ekologiška zona, kurioje laisvai vaikšto stirnos, elniai ir kiti miško gyventojai. Draudžiama prie namų laikyti pririštus šunis. Kad neišgasdintų miško žvėrių, jie laikomi tik namo vidyje.

 

Pastatyti tokį kaimą sugalvojau tada, kai supratau, kad noriu gyventi patogiai įrengtame name, vaizdingoje vietoje šalia vandens telkinio, – sako Aivaras Zvirbulis.  Todėl ir buvo sukurtas šis kaimas, oficialiai vadinamas Amatciems, o neoficialiai – Saulės  miestu. Čia apsigyveno pats milijonierius, jo vaikai, draugai ir tie, kuriems toks gyvenimo būdas priimtinas.

 

Kazimieras Šatas

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai