2022-06-30, ketvirtadienis, 08:00.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:10.

Joniškis didžiuojasi vieninteliu Lietuvoje krepšinio muziejumi –paminėta 10 metų sukaktis

2019-07-10, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Joniškis didžiuojasi vieninteliu Lietuvoje krepšinio muziejumi –paminėta 10 metų sukaktis

Joniškyje esantis Krepšinio muziejus yra  vienintelis Lietuvoje, o gal būt ir Europoje,  kuris įkurtas prieš dešimt metų – 2009 metais.  Liepos 6 dieną per Joniškio miesto šventę „Laikas mylėti“  buvo iškilmingai paminėta Joniškio krepšinio muziejaus  dešimties metų sukaktis.

 


„Joniškio krepšinio muziejus maloniai kviečia visus krepšinio gerbėjus ir šiai sporto šakai neabejingus žmones apsilankyti ir išvysti dalelę Lietuvos krepšinio istorijos. Muziejaus tikslas garsinti šalies krepšininkų iškovotus laimėjimus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.“, – šventės metu kalbėjo muziejaus įkūrėjas  Leonas Karaliūnas.
Į Joniškio krepšinio muziejaus dešimtmetį atvyko gausus būrys žmonių.  Tarp šių žmonių ir savo gyvenimą pašventusių krepšiniui – legendinis Lietuvos krepšininkas, Europos , pasaulio ir  olimpinis  čempionas, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, 2003 m. Europos vyrų krepšinio čempionas, Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Sireika, 1997 m. Europos moterų krepšinio čempionės  Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Vydas Gedvilas,   Nacionalinės krepšinio lygos vykdomasis direktorius Giedrius Grybauskas,  Lietuvos sporto muziejaus direktoriaus Pranas Majauskas, Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo sporto sąjungos prezidentas, pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narys Laurynas Misevičius, Lietuvos krepšinio  istorijos puoselėtojas, laidos „Krepšinio pasaulyje“  kūrėjas  Vidas Mačiulis, Klaipėdos sportininkų namų -muziejaus vadovas Algirdas Vaicekauskas.

 


Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijaus Gailiaus kvietimu Krepšinio muziejaus dešimtmečio šventėje dalyvavo Armėnijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Tigranas Mkrtchyanas ir konsulas Misakas Balayanas bei  atvykusios užsienio delegacijos. Už krepšinio garsinimą joniškiečiams dėkojo Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, atvykę LR Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas ir Valerijus Simulikas. Dovanota daug dovanų, kurios gal būt bus nauji muziejaus eksponatai.

 


Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, Krepšinio muziejaus įkūrėją  Leoną Karaliūną apdovanojo II laipsnio medaliu  „Už nuopelnus krepšiniui“.

 


Rajono meras Vitalijus Gailius ir savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė Krepšinio muziejaus  dešimtmečio proga Joniškio Krepšinio muziejaus ordinus „Už nuopelnus krepšiniui“ ir ordino ženklus įteikė:  Arvydui Saboniui,  Antanui Sireikai,  Vidui Mačiuliui,   gausiam būriui krepšinio muziejaus rėmėjų:   Raimundui Granzbergui, Kęstučiui Tautvaišui, Rolandui Dovidaičiui, Egidijui Venckui,  Joniškio SC šokėjų vadovei Linai Budrienei, renginių vedėjui Juozui Šalkauskui. Ordino ženklai buvo įsegti jau anksčiau ordinais apdovanotiems  Algirdui  Vaicekauskui ir Rolandui Grigaliui.  Krepšinio muziejaus dovanomis buvo pagerbti ir kiti krepšinio muziejaus rėmėjai.

 


Renginį vedė žinomas Lietuvos diktorius ir laidų vedėjas Juozas Šalkauskas, Lietuvos himną ir koncertinę programą atliko dainininkai Violeta ir Vilius Tarasovai iš Klaipėdos, o  nuotaikingais šokiais džiugino Joniškio sporto centro šokėjos ( vad. Lina Budrienė).

 


Renginio pabaigoje Joniškio krepšinio muziejaus jubiliejaus  iškilmingumą paryškino paleistos trys salvės iš patrankos: už Lietuvos Karalių Mindaugą, už Joniškį ir joniškiečius ir už Krepšinio muziejų bei jo dešimtmetį.

 


Šventė tęsėsi krepšinio muziejuje.

 


Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai