2022-09-26, pirmadienis, 21:14.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:12, leidžiasi 19:05, dienos ilgumas 11:53.

Joniškio savivaldybės Kūrybinė komanda stažavosi Šiaulių rajono savivaldybėje

2020-10-22, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Joniškio savivaldybės Kūrybinė komanda stažavosi Šiaulių rajono savivaldybėje

Projekto „Lyderių laikas 3“ Joniškio Kūrybinės komandos narės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Eglė Damalakaitė, vyriausioji specialistė Aušra Lukšaitė Lapinskienė ir Gasčiūnų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Žilinskienė spalio 20 d. stažavosi Šiaulių rajono savivaldybėje.

 

Švietimo atstovės lankėsi Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyboje, Šiaulių Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centre ir Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijoje, kur susitiko su šių įstaigų vadovais, mokytojais, švietimo pagalbos specialistais.

 

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimondas Galkus pristatė savivaldybės pokyčio projektą. Jie savo pokyčio projektą orientavo į gamtamokslio ugdymo rezultatų gerinimą. Švietimo įstaigos ieškojo socialinių partnerių, kurie padėtų įgyvendinti suplanuotas veiklas.

 

Nemažai gamtamokslių dalykų pamokų organizuotos Šiaulių universiteto botanikos sode, Kurtuvėnų regioniniame parke ir kitur. Kadangi prie projekto Šiaulių rajono savivaldybė prisidėjo ir savo lėšomis, projekto veiklose galėjo dalyvauti daugiau mokinių. Stažuotę koordinavusios Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos komanda ir jos metodininkas Narimantas Žalys pasistengė, kad stažuotės programa būtų įdomi ir atitiktų projekto temą.

 

Joniškio rajono savivaldybės pokyčio projekto tema – mokėjimo mokytis kompetencijų ugdymas bendradarbiaujant. Joniškio rajono švietimo atstovės domėjosi kaimynų patirtimi šioje srityje. Visos lankytos Šiaulių rajono švietimo įstaigos turi sukaupusios didelę bendradarbiavimo patirtį. Pavenčių mokykla-daugiafunkcis centras daug metų bendrauja ir bendradarbiauja su kitomis švietimo, kultūros įstaigomis, net verslo įmonėmis.

 

Ši mokykla didelę reikšmę teikia ne tik fiziniam, bet ir emociniam mokinių saugumui, jau keletą metų mokiniai nuo 1 iki 8 klasės turi socialinių emocinių kompetencijų ugdymo pamoką. Mokykloje įrengtas Mokslo ir technologijų centras, aprūpintas modernia įranga, 3D technologijomis, dronais. Pamokos vedamos ne tik klasėse, bet ir kitose erdvėse, vykstama į verslo įmones, nes mokykla palaiko glaudžius ryšius su Rotary klubu, kurio nariai priima mokinius savo verslo įmonėse.

 

Mokykla mielai dalijasi savo patirtimi su kitomis mokyklomis. Susitikimo metu įvairių dalykų mokytojai papasakojo apie savo projektinio darbo patirtį, Visos dienos mokyklos organizavimo specifiką, saugios aplinkos mokykloje kūrimą, informacinių technologijų naudojimą įvairių dalykų pamokose.

 

Stažuotė tęsėsi Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijoje, kur šios mokyklos komanda pristatė darbo su kitomis institucijomis patirtį. Progimnazija glaudžius bendradarbiavimo ryšius puoselėja su Miškų urėdija, Muzikos mokykla, kitomis įstaigomis. Mokytojai nuoširdžiai apsidalijo savo patirtimi ir pasiekimais. Progimnazijos direktoriaus pavaduotoja I. Kudrevičienė džiaugėsi darniu mokytojų kolektyvu, ji akcentavo, kad tik dirbdama su tokiais kolegomis geba įveikti sudėtingus laikmečio iššūkius. 

 

Kūrybinės komandos narės išgirdo ne vieną įdomią idėją, kurią galės panaudoti savo darbe, o stažuotės patirtimi pasidalins su kitais komandos nariais.

 

Joniškio rajono savivaldybės projekto
„Lyderių laikas 3“ Kūrybinė komanda

Contact form

Šios dienos vardadieniai