2021-04-20, antradienis, 09:55.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:02, leidžiasi 20:30, dienos ilgumas 14:27.

Joniškio rajono moksleiviai Vilniaus Rotušėje pristatė sveikus saldumynus ir gamino ženkliukus

2019-12-09, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Joniškio rajono moksleiviai Vilniaus Rotušėje pristatė sveikus saldumynus ir gamino ženkliukus

Šį savaitgalį Vilniuje vyko jaunųjų bendrovių mugė, kurioje savo verslo idėją pristatė ir Joniškio rajono moksleivių grupės. Viena iš jų atvežė sveikus saldumynus, o kita – pagamino ženkliukus įvairioms progoms. Vis daugiau šalyje kalbant apie jaunimo verslumą ir finansinį raštingumą, iniciatyvūs moksleiviai turi visas galimybes ne tik generuoti verslo idėjas, bet jas įgyvendinti ir gauti verslo lyderių patarimus.

 

Gasčiūnų pagrindinė mokykla yra prisijungusi prie „Lietuvos Junior Achievement“ programos, kurios organizuojamos veiklos kasmet sujungia apie 20 000 mokinių iš daugiau nei 350 mokyklų visoje šalyje. Verslo pagrindų jaunimą moko mokytojai, o į veiklą, kaip mentoriai kasmet įsitraukia daugiau nei 150 verslo savanorių. Šiemet verslo lyderių komandoje ir didžiausios ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ vadovai.

 

Moksleivių finansinis ir ekonominis raštingumas

 

Visus metus moksleiviai, dalyvaujantys programoje, kuria savo verslą. Viskas prasideda nuo idėjos generavimo, tuomet persikelia į bendrovės steigimą, veiklos vystymą, produkto įvedimą į rinką ir realius pardavimus. „Kalėdinė eXpo 2019“ – tai renginys, kuriame jaunosios bendrovės pristatė ir pardavinėjo savo produkciją. Jų idėjas vertino ir patarimus dalino verslo atstovų komisija.

 

„Abi grupės mugėje pristatė skirtingus produktus, tačiau tikslas vienas – pristatyti savo idėją ir ją įgyvendinti. Vaikai, prigaminę ir atvežę į Vilnių sveikų saldumynų, norėjo atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną. Džiovindami vaisius, daržoves ir uogas jie atrado, kad tai yra puiki alternatyva šokoladiniams saldainiams. Ši idėja brendo jau dvejus metus, o šiemet buvo įgyvendinta. Skanėstai jau pasiekė net partnerius iš užsienio šalių,“ – apie plėtojamą verslo idėją pasakoja Joniškio rajono Gasčiūnų pagrindinės mokyklos mokytoja Milda Didžiokė.

 

„Kita vaikų atvežta idėja – jau tris metus gaminami įvairūs ženkliukai, veidrodėliai ir kita atributika. Viskas prasidėjo mokykloje, tačiau dabar moksleivių gaminami ženkliukai įvairiomis progomis jau paplitę pakankamai plačiai. Štai ir vilniečiai pirko atributiką, dekoruotą pačių vaikų,“ – apie kitą verslo idėją pasakoja M. Didžiokė.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ tinklas skatina finansinį ir ekonominį moksleivių raštingumą, verslumą ir pasiruošimą darbo rinkai. Svarbiausia, kad mokiniai atrastų sąsajas tarp to, ko išmoksta mokykloje, ir galėtų žinias pritaikyti gyvenime.

 

Verslo lyderių dėmesys jaunajai kartai

 

Programa nėra tik verslo simuliacija – miesto moksleiviai įgauna realios verslo kūrimo patirties ir prie to prisideda ne tik mokytojai, bet ir mentoriai iš didžiausių šalies bendrovių.

 

Įmonės savanoriškai prisideda prie siekdamos būti arčiau moksleivių ir norėdamos pasidalinti savo turima patirtimi. „Lietuvos draudimas“ prie projekto prisijungė su dešimties vadovų komanda skirtinguose Lietuvos miestuose:
„Neabejoju, kad mūsų, kaip verslo atstovų, dėmesys moksleiviams yra labai svarbus. Finansiškai raštingas ir verslus jaunimas yra mūsų ateities karta, kuria privalome rūpintis ir perduoti savo patirtį. Girdėdami jaunų žmonių idėjas, tikėdami jų potencialu ir gerbdami kūrybiškumą bei svajones, galime padėti augti ir tobulėti. Mano tikslas būti jaunimui stipriu partneriu, kuris pataria, motyvuoja ir suteikia pasitikėjimo“, – pasakoja „Lietuvos draudimo“ mentorė Joniškyje, skyriaus vadovė Edita Kulpienė.

 

Gruodžio mėnuo pasižymi ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir renginių, mugių gausa. Vis dėlto renginiai gali būti ne tik pramoginiai, bet ir susiję su ugdymu, motyvacija, naujomis idėjomis. Būtent toks renginys kasmet ir vyksta sostinėje, kuriame šiemet sėkmingai savo sveikuoliškus saldumynus ir dekoruotą atributiką realizavo Gasčiūnų moksleiviai, mugėje iš viso uždirbę daugiau nei 60 eurų.


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai