2022-06-30, ketvirtadienis, 08:11.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:10.

Jakiškių dvare skambėjo eilės ir muzika

2020-08-20, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Jakiškių dvare skambėjo eilės ir muzika

Vasarai baigiantis Joniškio literatų klubas ,,Audruvė“ pakvietė meno mylėtojus į poezijos ir muzikos šventę Jakiškių dvare. Joniškio literatai draugiškus ryšius puoselėja su kitų rajonų literatais, tad į kvietimą atsiliepė bendraminčiai iš įvairių Lietuvos kampelių.

 

Šventėje dalyvavo Pakruojo literatų klubo ,,Židinys“, Kelmės ,,Vieversio“ ir „Be rėmų“, Plungės ,,Vingiorykštės“, Skuodo ,,Nojaus“, Šiaulių ,,Menų šaltinio“, humanitarinės studijos ,,Plėvesparniai“ ir kt. kūrėjai. Dvaro erdvę  užpildė poezijos posmai ir muzikos garsai. Savo dainas poetams dovanojo Joniškio krašto muzikantė Raimonda Žarienė. Jos dainos puikiai papildė literatų posmus, kūrė šventiškai elegišką ir šviesiai poetišką nuotaiką.

 


Šventės šeimininkus ir svečius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Liudas Jonaitis bei Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius. Svečius sutiko ir sveikino „Audruvės“ klubo vadovė Alina Jonaitienė. Renginio metu prisiminti tie ,,Audruvės“ kūrėjai, kurių jau nebėra. Aktorė ir skaitovė Vidutė Petraitienė pristatė literatams poetinę kompoziciją, kurią sudarė Jolitos Skablauskaitės, Juozo Jaro ir Onutės Mikalauskienės-Kubiliūtės posmai. Po kompozicijos šventę vedusi ,,Audruvės“ literatų klubo narė Gražina Andrašiūnienė pakvietė svečius pasidalinti savo poetiniu žodžiu. Skambėjo eilės ne tik lietuvių kalba, bet ir žemaičių bei vakarų aukštaičių panevėžiškių tarmėmis.  Eilėraščių nuotaiką puikiai jautė ir dainininkė Raimonda, kaskart parinkdama tinkamą dainą.

 


Plazdant žvakių liepsnoms, vakaro sutemoms krentant už dvaro langų literatai apžiūrėjo Jakiškių dvarą, kurio duris kūrėjams svetingai atvėrė jo šeimininkė Meilė Zaleckienė. Daugelis svečių čia lankėsi pirmąkart ir liko nepaprastai sužavėti autentiška dvaro aplinka, kurioje netrūksta meninių akcentų. Jakiškių dvaro savininkė Meilė tarsi tęsia keletą šimtmečių gyvuojančią dvaro, kaip kultūros puoselėtojo ir skleidėjo, tradiciją. Nuoširdžiausi padėkos žodžiai skambėjo dvaro šeimininkei Meilei, leidusiai savo dvare rengti poezijos ir muzikos šventę. Joniškio literatai labai dėkingi ir savo bičiulei kraštietei Kėdainių ,,Šviesiosios“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Aldonai Šležaitei už pagalbą, už Joniškio vardo garsinimą, už Joniškio literatų kūrybos sklaidą.

 


Joniškio literatai daugelį metų puoselėja draugiškus kūrybinius saitus su kitų rajonų kūrėjais, skleidžia savitą meninį žodį  kuriančio Joniškio miesto įvaizdį.

 


,,Audruvės“ informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai