2022-08-14, sekmadienis, 13:41.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:53, leidžiasi 20:51, dienos ilgumas 14:58.

Izraelio startuoliai siūlo biodujų gamybą namuose

2018-03-23, paskelbė agroexpresas .lt
Izraelio startuoliai siūlo biodujų gamybą namuose

Izraelio startuolis „HomeBiogas“ siūlo atkreipti dėmesį į jų namų ūkiui skirtą biodujų įrenginį, kurio veikimo principas pagrįstas atliekomis. „HomeBiogas“ – tai kompaktiškas įrenginys, kuris gamina biodujas iš organinių atliekų ir naminių gyvūnų ekskrementų. Lygiagrečiai yra gaminamos ir ekologiškos trąšos.

 

Įrenginys veikia kaip skrandis – atliekos sukraunamos į konteinerį, praskiedžiamos vandeniu, o tada į procesą įtraukiamos specialios bakterijos, kurios visą tą raugą paverčia kūru.

 

Startuolių projekto HomeBiogas 2.0 internetinis puslapis Kickstarter teigia, kad šio projekto vykdymui jie surinko 600% lėšų daugiau nei reikėjo ir todėl dabar rėmėjų pinigus naudoja vargstančių Kenijos ir Puerto Riko šeimų rėmimui. HomeBiogas 2.0 atliekas perdirba du kartus greičiau nei jo prototipas ir yra kelis kartus mažesnis.

 

 

Vienas toks įrenginys gali kievieną dieną pagaminti biodujų tiek, kad jų užtektų trijų valandų dujinės viryklės darbui. Įrenginio kaina – apie 500 dolerių. Pritaikius nuolaidą, galima jį nusipirkti ir už 300 dolerių. Įrenginio privalumu yra laikoma tai, kad be dujų iš jo gaunamos dar ir skystos ekologiškos trąšos. Nepaisant iš ko dujos pagamintos, jos turi įprastą joms kvapą.

 

Tiesa, reikia pastebėti, kad įrenginio efektyvumas esant žemoms temperatūroms mažėja. Vienok šiltnamių apšildymui jis veikiausiai tiktų ir mūsų platumose.

 

agroexpreso inf.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai