2022-08-14, sekmadienis, 13:25.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:53, leidžiasi 20:51, dienos ilgumas 14:58.

Didžiausios pasaulyje skulptūros, simbolizuojančios ūkinę žmogaus veiklą

2017-09-23, paskelbė agroexpresas .lt
Didžiausios pasaulyje skulptūros, simbolizuojančios ūkinę žmogaus veiklą

Dažnai keliaujantiems po platųjį pasaulį, lankantis žymiuosiuose miestuose, tikriausiai nesvetimas ir įdomių ar gerai žinomų skulptūrų lankymas, fotografavimasis šalia jų ir pan. Beprotiškos, keistos, juokingos, įdomios ir dėl to lankomos. Tos skulptūros neretais atvejais susiję su tam tikra vietovių, kuriose yra pastatytos, istorijos dalimi.

 

Didžiausią pasaulyje bulvės skulptūrą galima surasti Australijoje. Stovi ji prie vieno iš federalinių kelių. Kažkada čia planuota įkurti bulvių centrą. Tačiau projektas buvo nutrauktas, o skulptūra taip ir liko pakelėje.

 

 

Didžiausią moliūgo skulptūrą galima pamatyti Kanadoje, prieš įvažiuojant į Rowlandą. Pastatyta ji buvo vietos gyventojo garbei, kuris 1977 metais išaugino tokį didelį moliūgą, kad šis pateko net į Gineso rekordų knygą.

 

 

Didžiausia pasaulyje briedžio skulptūra pastatyta Kanadoje , Moose Jaw miestelyje, šio kalnų gyvūno garbei. Šiandien skulptūra laikoma šio miestelio įžymybe.

 

 

Didžiausią ananaso skulptūrą galima pamatyti Australijoje, Kvinslando valstijoje. Ji pastatyta prie Sanšain Kosto – miesto Australijos rytinėje dalyje – pasilinksminimų parko įėjimo.

 

 

Gigantiška buivolo skulptūra stovi Jungtinėse Amerikos Valstijose, Virdžinijos valstijose, Džeismtauno gyvenvietėje. Gyvenvietė buvo įkurta 1607 metų gegužės 14 dieną. Šalia buivolo skulptūros įrengta memorialinė lentelė, bylojanti apie europiečių kolonizacijos pradžią Amerikos žemyne.

 

 

Australijoje Kofs Harbore galima pamatyti didžiulį bananą, kuris uždengia pėsčiųjų praėjimą ir yra vienas iš labiausiai įsimintinų turistinių objektų.

 

 

Shediac  – nedideliame Kanados miestelyje – stovi omaro skulptūra. Ji pastatyta ne šiaip sau. Miestelio gyvenime omarų žvejyba užima itin svarbią vietą. 

 

 

Kalifornijoje pastatytas namas dinozauras. Jame niekas negyvena. Namo dinozauro autorius Klodas Bellas suprojektavo jį reklamos tikslams. Dauguma pravažiuojančių sustoja, kad nusifotografuotų prie šios neeilinės skulptūros, o kartu ir užsuka į šalia esančią kavinę. 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai