2022-08-14, sekmadienis, 13:21.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:53, leidžiasi 20:51, dienos ilgumas 14:58.

Baltarusijos kaime kuriamas agroturistinis kompleksas

2018-03-20, paskelbė agroexpresas .lt
Baltarusijos kaime kuriamas agroturistinis kompleksas

Tai ne balandžio pirmosios pokštas ir ne fotošopas: vidury atkampaus Baltarusijos kaimo stovi puikus namas su marmuriniu fontanu. Šalia jaukių neaukštų namelių iškilęs didelis sporto kompleksas. Visi šie statiniai čia atsirado prieš 5-6 metus, o gal ir truputį anksčiau. Tada laikraščiai rašė, kad Baltarusijos kaime Kletnoe, Belovežo girios pakraštyje,  kuriasi turistinis centras.  

 

Nuostabūs dalykai Kletnoe prasidėjo dėka vieno žmogaus – klęstinčio Sankt-Peterburgo verslininko Nikolajaus Burnoso, kuris gimė ir užaugo šiame kaime.

 

 

Savo tėviškę verslininkas nutarė išgelbėti nuo sunykimo. Todėl šalia tėvų namo pastatė dviejų aukštų kotedžą su mansarda. Iškasė ir įžuvino vandens telkinį, pastatė sporto centrą, turistinį kompleksą su svečių nameliais, restoranu ir pirtimi, iškilo čia ir modernios arklidės. Verslininkas į kaimą atvedė dujas, vandentiekį ir kanalizaciją, telefono liniją, takus ėmė kloti trinkelėmis.

 

 

Į kaimą veda nepriekaištingai asfaltuotas kelias – bene tuščiausias Belovežo girios aplinkelis. Kryptį į kaimą rodo pakelės užrašas „Agroturistinis kompleksas Belovežtur“.

 

Už aukštos kaltinės tvoros saulėje tviska puošnus kotedžas, šalia prigludęs baltai dažytas namas, kuriame kažkada gimė verslininkas  Nikolajus Burnosas. Kotedže šiandien gyvena verslininko motina.

 

 

Išilgai gatvės tęsiasi kaltinė tvora, už jos matyti dailūs agroturistinio komplekso mediniai nameliai, statoma cerkvė.

 

Kaime likę dar apie 40-50 namų, kuriuose gyvena senbuviai.  Verslininkas  Nikolajus Burnosas kasmet Naujųjų Metų proga kiekvienam kaimiečiui paruošia dovanų paketą su dešromis, šampanu, saldainiais, konservais, mandarinais.

 

 

Kaimo gyventojai giria verslininką, kuris čia investavo apie 30 mln. dolerių ir baigia įkurti  agroturistinį kompleksą – ne vienas tikisi jame ir įsidarbinti. Tiesa, verslininkas komplekso aktyvus perdavė sūnui Andrejui, kurio uždavinys – orientuoti komplekso veiklą į viduriniąją  baltarusių klasę.  

 

agroexpreso inf.

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai