2022-08-14, sekmadienis, 13:08.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:53, leidžiasi 20:51, dienos ilgumas 14:58.

Baldų auginimas

2017-09-27, paskelbė agroexpresas .lt
Baldų auginimas

Naujos   technologijos  jau  seniai leidžia  žmonijai  gaminti  įprastus daiktus  neįprastais   būdais. Vien 3D  spausdintuvas  su praktiškai neribotomis  galimybėmis  vertasdidžiausios   nuostabos.   O    ką kalbėti apie baldų auginimą? Sakysite, mokslinė fantastika ir tiek. Nieko panašaus.  Didžiosios Britanijos kompanija Full Grown jau kuris laikas augina baldus –  kėdes, šviestuvus,   stalus ir   kita.

 

Kompaniją įkūrė dizaineris Gavin Munro. Baldai auginami iš gluosnio,   ąžuolo,   uosio ir figmedžių.Verslą   Gavin   Munro   pradėjo  2006 metais Derbišyro grafystėje vieno   hektaro plote. Kiekvienam augalui suteikiama   reikiama forma – liaunos medelių  šakos supinamos   ir   apvyniojamos apie padarytą karkasą.Tokia technologija  baldus   daro    tvirtesniais, nes   nėra jokių tvirtinimo detalių. Kai pasiekiama reikalinga forma, medžiai paliekami augti, kad  šakos  sustorėtų  ir sutvirtėtų.

 

Baldo „gaminimas“ užtrunka ne  vienerius metus.  Antaikėdės užauginimas tęsiasi 4-8 metus, priklausomai   nuo  medžio rūšies. Šiuometu kompanija augina keturis šimtus baldų. Pirmiausia užaugs šviestuvai ir veidrodžių rėmai. Po apdirbimo jie bus parduodami. Kiekvienas eksponatas bus unikalus. Gavin Munro tiki, kad  į tokius baldus žmonės žiūrės kaip į meno kūrinius ir gerus investicijų objektus. 

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai