2022-09-26, pirmadienis, 21:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:12, leidžiasi 19:05, dienos ilgumas 11:53.

Akmens vatos gaminiai - tobulam namų komfortui

2020-11-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Akmens vatos gaminiai - tobulam namų komfortui

Šiandien rinkoje gausu skirtingų apšiltinimo medžiagų - vienos medžiagos turi žemesnias charakteristikas, kitos medžiagos pasižymi ne tik geromis specifikacijomis, bet ir ilgaamžiškumu.

 

Vienas iš populiariausių pasirinkimų akmens vata, kuri atitinka ne tik esminius apšiltinimo medžiagos reikalavimus, tačiau ir kitus privalumus, kurie suteikia pranašumų prieš kitas medžiagas.

 

Akmens vata rinkoje jau daugiau nei 60 metų - per tą laiką buvo atlikta ne tik galybė tyrimų, bet ištestuotas akmens vatos charakteristikų ilgaamžiškumas.

 

Akmens vatos privalumai ir stiprybės

Pats didžiausias namų priešas yra ugnis. Neveltui sakoma, kad vagis aplankęs namus palieka bent sienas, o ugnis sunaikina viską. Akmens vata yra nedegi, o jos atsparumas temperatūrai siekia net iki 1000 laipsnių temperatūrą. Akmens vatos gaminiai dažniausiai klasifikuojami kaip A1 klasė ir visiškai atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus.

 

ROCKWOOL akmens vata pasižymi dideliu efektyvumu dėl didelio kiekio oro, išreikšto tūrio procentais ir chaotiškos plaušų orientacijos, kas ir lemia stabilumą deformuojant ir elastingumą. Akmens vata apšiltinti pastatai žiemos metu gerai sulaiko šilumą viduje, o vasarą neleidžia saulei stipriai prikaitinti vidaus patalpų. Dėka to namuose užtikrinamas geras klimatas.

 

Akmens vatos savybės pasižymi geru vandes garų laidumu, todėl apsisaugoma nuo drėgmės kaupimosi, mažėja rizikos dėl pelėsių arba grybelių augimo.

 

Kitas svarbus akmens vatos privalumas atvira porų struktūra, kuri pasitarnauja garso izoliacinėms savybėms užtikrinti. Naudojant ROCKWOOL plokštes pastato išorinių sienų oro garso izoliavimas gali siekti iki 20 dB. Triukšmo slopinimas ypatingai svarbu, jeigu pastatas šalia judrių gatvių ar kitų garso sklaidos šaltinių.

 

Šiandien, kada svarbu ne tik praktinės pastato savybės, bet ir dizainas. Architektams akmens vata leidžia projektuoti sudėtingesnio dizaino pastatus, dėka vatos lankstumo ir lengvo montavimo prie lenktų konstrukcijų. ROCKWOOL akmens vata, įrengiant pagal gamintojo rekomendacijas, nesudaro šalčio tiltelių net ir prie sudėtingų konstrukcijų.

 

Per 60 metų su akmens vata buvo atlikta daugybė tyrimų, kurie parodė nepakitusias eksploatacines charakteristikas visą pastato naudojimo laiką.

 

Kokiems sprendimams galima naudoti akmens vatą?

Akmens vatos gaminius galima naudoti patiems įvairiausiems konstrukciniams sprendimams:

●     Šiltinti plokščius bei šlaitinius stogus

●     Šiltinti tinkuojamus bei vėdinamus fasadus.

●     Sukurti garso izoliaciją statant lengvos konkstrukcijos pertvaras.

●     Izoliuoti šildymo ir vėdinimo sistemas.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai